Trys įtemptos dienos / The Next Three Days (2010, JAV/Prancūzija)

Džono Brenano šeimyninį gyvenimą galima pavadinti idealiu: namuose jo kas vakarą laukia mylinti ir mylima moteris Lara ir jų mažoji atžala Lukas. Tačiau vieną dieną idilišką šeimos gyvenimą nutraukia į duris pasibeldusi policija: teisėsaugos pareigūnai apkaltina Larą žmogžudyste ir suima. Visa šeima ištikta šoko, o Lara tegali išspausti, jog ji nekalta.
Prasideda Laros teismo procesas. Tris metus Džonas stengiasi palaikyti žmonos dvasią, vienas auginti sūnų ir toliau lyg niekur nieko dėstyti koledže. Visą likusį laiką Džonas pašvenčia tam, kad surinktų įrodymus, jog Lara nekalta. Deja, nė viena nauja paaiškėjusi detalė nepadeda: visos apeliacijos atmetamos.  Galiausiai Lara netenka vilties ir bando nusižudyti. Džonas supranta, kad žmona tuoj palūš galutinai. Nevilties apimtas, jis nusprendžia, jog vienintelė likusi išeitis yra suorganizuoti Laros pabėgimą – dėl mylimos moters Džonas pasiryžęs rizikuoti viskuo. Vienintelis dalykas, kuris jį gąsdina – nesėkmė. Jei nepasiseks, Džonui jau niekas nebaisu ir jis ramiai paaukos įprastą gyvenimą, o galbūt ir gyvybę.  Tad norėdamas užkirsti kelią nesėkmei, Džonas ryžtasi sukurpti sudėtingą ir užtikrintą pabėgimo planą. Kad jį įvykdytų, Džonas panyra į pavojingą ir visiškai nepažįstamą pasaulį, kuriame tenka perkainoti vertybes ir išmokti dalykų, apie kuriuos įstatymams paklūstantis pilietis net nepagalvotų. Tačiau Džonui nėra ką prarasti – viskas arba nieko – ant kortos pastatyta jo žmonos bei jo ateitis, o galbūt ir gyvybė.
Režisierius: Paul Haggis
Aktoriai: Russell Crowe, Elizabeth Banks, Michael Buie, Moran Atias, Remy Nozik
Pastabos: ir vėl geras filmas su Russell’u Crowe, kurį galima būtų priskirti tiek prie įtempto siužeto trilerių, tiek prie psichologinių, tiek  dramos žanro filmų. Daugiažanris, įvairiaplanis filmas.
Trukmė: 122 min.

Plačiau