33 scenos iš gyvenimo / 33 Scenes From Life / 33 sceny z życia (2008, Lenkija / Vokietija)

Julijai jau daugiau nei 30-imt, ji kilusi iš intelegentiškos šeimos ir pakankamai sėkmingai dirba fotografijos meno srityje. Julijos vyras Petras – kompozitorius, prapuolęs dažnose gastrolėse,  motina Basia – žinoma kriminalinių romanų autorė, o tėvas Jurekas – dokumentinių filmų režisierius. Netikėtai laimingas ir ramus šeimos gyvenimas žlunga, kai pradžioje nudvesia visų šeimos narių mylimas šuo, o netrukus Basia, kuri pastoviai skųsdavosi neaiškiais skausmais sužino, jog serga vėžiu. Motinos liga palaužia Jureką, o visos didžiosios šeimos nelaimės gula ant Julijos pečių. Ir jeigu ne jos seno draugo Adriano savalaikė pagalba, Julija liktų visai vieniša užgriuvusių bėdų verpete.
Režisierius: Malgorzata Szumowska
Aktoriai: Julia Jentsch, Peter Gantzler, Maciej Stuhr, Andrzej Hudziak, Malgorzata Hajewska, Izabela Kuna, Rafal Mackowiak
Pastabos: gyvenimiškas, tikrai labai neblogas lenkų gamybos psichologinis filmas, tiesa, šio filmo režisierei ne visų pagrindinių personažų charakterius pavyko pilnai atskleisti.
Trukmė: 100 min.

Plačiau

Pasekmės / Aftermath / Poklosie (2012, Lenkija/Rusija)

Francišekas Kalina, “Solidarumo” laikų lenkų emigrantas, po 20-ties metų grįžta iš Čikagos į gimtinę, sužinojęs, kad jo jaunėlis brolis Juzefas konfliktuoja gimtajame kaime su jo gyventojais. Nežiūrint į tai, kad susitikę po ilgo išsiskyrimo broliai sunkiai randa  tarpusavio kalbą, jie nusprendžia išsiaiškinti įvykius, susijusius su jų kaime gyvenusia žydų bendruomene, vykusius vokiečių okupacijos metais, bei susidomi išlikusiais iki šių dienų žydų antkapiais. Skirtingas istorinių įvykių vertinimas įžiebia agresiją tarp brolių ir kaimo žmonių, o noras įminti istorinių įvykių paslapties šydą pasuka brolių likimą tragiška linkme.
Režisierius: Wladyslaw Pasikowski
Aktoriai: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska, Jerzy Radziwilowicz, Zuzana Fialová
Pastabos: viena iškilesnių pastarųjų metų lenkų kino studijos juostų.
Trukmė: 107 min.

Plačiau