Geriausias iš visų pasaulių / The Best of All Worlds / Die beste aller Welten (2017, Austrija / Vokietija)

Filmas pasakoja apie sunkią septynmečio Adriano vaikystę, kuris auga ekstremalioje Zalcburgo aplinkoje. Jo mama Helga ir jos draugai yra priklausomi nuo heroino, o biologinis tėvas mirė dar negimus Adrianui. Helga stengiasi nuslėpti savo priklausomybę nuo sūnaus, kurį myli labiau už viską ir nori būti geriausia mama. Ji blaškosi tarp ketinimo gerai rūpintis sūnumi ir noro patenkinti savo vidinę tuštumą, vartojant narkotikus. Vieną dieną socialinės tarnybos sužino apie Helgos priklausomybę ir ketina atimti iš jos berniuką. Helgai tenka praeiti ilgą reabilitacijos kursą ir įrodyti, kad yra pasirengusi rūpintis vaiku. Tik taip jie gali likti kartu.
Režisierius: Adrian Goiginger
Aktoriai: Verena Altenberger, Jeremy Miliker, Lukas Miko, Michael Pink, Reinhold G. Moritz, Philipp Stix, Georg Veitl
Pastabos: pagal tikrą istoriją papasakotas dramatiškas filmo siužetas turi režisieriaus Adrian Goiginger autobiografinių gyvenimo elementų, tad filmas sukurtas labai realistiškai, kaip dokumentinė kino juosta. Žiūrovų amžiaus cenzas – 18+.
Trukmė: 100 min.

Plačiau

Madmuazelė Paradis / Mademoiselle Paradis / Licht (2017, Austrija / Vokietija)

Tai tikra XVIII a. Vienoje vykusi artimos Mozarto draugės, talentingos pianistės Marios Theresios von Paradis istorija. Madmuazelė Paradis nuo ankstyvos vaikystės yra neregė. Žūtbūt išgydyti dukrą trokštantys tėvai ją patiki progresyvios mokslinės minties gydytojui Mesmeriui, kuris jaunajai moteriai suteikia reikiamą dėmesį ir rūpestį. Pasitelkus jo novatorišką magnetizmo techniką, Maria palengva ima atgauti regėjimą. Tačiau šis stebuklas turi savo kainą – ji palengva ima prarasti talentą muzikuoti. Madmuazelė Paradis turės pasirinkti tarp įprasto gyvenimo šviesoje ir nepaprasto virtuoziško gyvenimo tamsoje (kinopavasaris.lt tekstas).
Režisierius: Barbara Albert
Aktoriai: Maria Dragus, Devid Striesow, Lukas Miko, Katja Kolm, Maresi Riegner, Johanna Orsini-Rosenberg, Stefanie Reinsperger, Christoph Luser, Susanne Wuest, Theresa Martini, Julia Pointner​
Pastabos: kiek nuobodoko siužeto, bet vertas dėmesio filmas, įtraukiantis charakteringais personažais ir tikroviškai atkuriamu laikmečiu.
Trukmė: 97 min.

Plačiau