Sofija / Sofia (2018, Prancūzija / Kataras / Belgija / Marokas)

Veiksmas perkelia žiūrovus į Maroko uostamiestį Katarą. Šeimos pietų metu jaunai merginai Sofijai pradeda skaudėti pilvą, ir jos pusseserė Lena išsiaiškina, kad Sofija netrukus turi gimdyti. Patriarchalinėje visuomenėje netekėjusios moters gimdymas yra baisus nusikaltimas! Lena – medicinos studentė, ir jai pavyksta susitarti, kad Sofija slapčia gimdytų ligoninėje, tačiau ką daryti toliau? Ką daryti su ką tik gimusiu vaiku, kaip išvengti gėdos, ir ką papasakoti savo artimiesiems?
Režisierius: Meryem Benm’Barek-Aloïsi
Aktoriai: Maha Alemi, Lubna Azabal, Sarah Perles, Faouzi Bensaïdi, Hamza Khafif, Nadia Niazi, Rawia, Mohamed Bousbaa, Mansour Badri
Pastabos: psichologinė drama, kurioje realistiškai atvaizduota šių laikų patriarchalinė Maroko visuomenė. Siužetą galima prilyginti trileriui, ir jis pelnytai sulaukė Kanų žiuri apdovanojimo “Už geriausią scenarijų” 2018-aisiais metais.
Trukmė: 80 min.

Plačiau

Dypanas / Dheepan (2015, Prancūzija)

Šri Lankoje vyksta pilietinis karas: viena iš šalies mažumų, tamilai, kovoja dėl nepriklausomybės. Tarp liepsnų ir degančių kūnų slampinėja Dypanas. Jis buvo vienas kovotojų už tamilų laisvę, bet dabar yra priverstas bėgti iš krauju permirkusios šalies ir ieškoti prieglobsčio Prancūzijoje. Paskui jį keliauja jauna moteris Jalini ir devynmetė mergaitė Ilaijala. Prancūzijoje Dypanas randa sargo darbą statybose, Jalini prižiūri sergantį vyrą, o Ilaijala pradeda lankyti mokyklą. Šri Lankoje jie buvo nepažįstamieji, o Prancūzijoje tampa šeima. Atšiauriame Paryžiaus priemiesčio daugiabutyje vienas kitam jie tampa vieninteliu paguodos šaltiniu.
Režisierius: Jacques Audiard
Aktoriai: Jesuthasan Antonythasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby, Vincent Rottiers, Faouzi Bensaïdi, Marc Zinga, Bass Dhem
Pastabos: ši kriminalinė drama – auksinės palmių šakelės Kanuose laimėtoja. Geras režisieriaus ir aktorių darbas.
Trukmė: 115 min.

Plačiau