Už Lietuvą! / Redirected (2014, Lietuva / Didžioji Britanija)

„REDIRECTED“ pasakoja apie keturis iš vargingo Londono rajono kilusius draugus – Maiklą, Džoną, Beną bei Timą, kurie vieną gražią dieną sugalvoja prasukti nelabai švarų reikaliuką ir su gautu pelniuku – milijonu Britanijos svarų – pasprukti į egzotišką Pietryčių Azijos šalį. Atrodytų lyg reikalai klostytųsi kaip iš pypkės, bet netikėtai prabunda žymusis Islandijos ugnikalnis, kuris į orą prispjaudo tiek pelenų, kad visi lėktuvai privalo tuoj pat leistis artimiausiame oro uoste. Taip Maiklas, Džonas, Benas ir Timas, jau užsisvajoję apie palmes ir baltutėlius pietų jūrų paplūdimius netikėtai atsiduria Vilniuje.
Režisierius: Emilis Vėlyvis
Aktoriai: Vinnie Jones, Scot Williams, Gil Darnell, Oliver Jackson, Anthony Strachan, Andrius Ziurauskas, Vytautas Sapranauskas, Artur Smolyaninov, Vita Siauciunaite, Monika Vaiciulyte
Pastabos: režisierius Vėlyvis yra gerai išstudijavęs pramoginio žanro kino subtilybes, jį jau galima pradėti vadinti lietuviškosios kriminalinės juodosios komedijos klasiku. Nors jo filmuose (bent kolkas) nerasime užuominų į gilesnį turinį, tačiau juokingų epizodų čia apstu (kaip ir keiksmažodžių, šįkart praturtintų dar ir angliškuoju “folkloru”). Filmas ne jaunam žiūrovui (18+).
Trukmė: 99 min.

Plačiau