Antrasis Uvė gyvenimas / A Man Called Uve / En man som heter Ove (2015, Švedija)

Uvei 59-eri. Žmonės jį laiko senu bambekliu ir „piktu kaimynu iš pragaro“. Bet Uvė kitos nuomonės: jei žmogus nevaikšto su kvaila šypsena, tai dar nereiškia, kad jis yra piktas. Labiau už viską Uvei patinka tvarka ir pastovumas – kai niekas nesikeičia ir visi laikosi nusistovėjusių taisyklių. Todėl visą gyvenimą jis vairuoja tik SAAB markės automobilius ir kiekvieną rytą pradeda tikrindamas kvartalą: apeina aplinkines gatves, sustato į vietą paliktus dviračius, apžiūri, ar kaimynai tinkamai rūšiuoja atliekas. Ir visai nesvarbu, kad jau keleri metai, kai jis nebe bendrijos pirmininkas. Kas nors juk turi rūpintis tvarka!  Uvės gyvenimas ramiai teka pagal griežtai nusibrėžtą planą. Kol vieną lapkričio rytą jis… sulaukia naujų kaimynų. Šie įsikelia su didžiausiu triukšmu ir net aplanksto Uvės pašto dėžutę – mat naujasis kaimynas nemoka važiuoti atbulas su priekaba. Ką jau kalbėti, kad kvartale apskritai draudžiamas eismas! Negana to, kieme įjunksta lankytis nususęs katinas apkandžiota ausimi… Netikėti įvykiai ir neprašyti dvikojai bei keturkojai įsibrovėliai pradeda versti vyro gyvenimą aukštyn kojom, ir pamažu ima aiškėti, kad už pavyzdingai nešiojamos bambeklio ir pagiežingo pedanto kaukės slepiasi kitas Uvė bei niekam nežinoma jo istorija.
Režisierius: Hannes Holm
Aktoriai: Rolf Lassgård, Bahar Pars, Zozan Akgün, Tobias Almborg, Viktor Baagøe, Filip Berg, Anna-Lena Bergelin, Lasse Carlsson
Pastabos: pagal Fredrik Backman knygą ” Gyveno kartą Uvė” sukurtas puikus režisieriaus Hannes Holm filmas.
Trukmė: 116 min.

Plačiau

Kai nusileidžia sutemos / When Darkness Falls / När mörkret faller (2006, Vokietija/Švedija)

Trys pasakojimai apie nusikalstamus, apie vykdomą prievartą prieš aukas, kurios apie joms žinomus nusikaltimus linkusios nutylėti.
Leila, emigranto dukra, gyvenanti daugiavaikėje šeimoje užmiestyje, stengiasi atstatyti savo vyresnėlės sesers, kurios likimas baigiasi tragiškai, gerą vardą. Žurnalistė Karina, persekiojama ir terorizuojama savo be galo pavydaus vyro, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. Aramas, restorano vadovas, yra reketuojamas mokėti duokles nusikaltėliams, tampa liudytoju teisme po to, kai užpuolami jo restorano darbuotojai.
Režisierius: Anders Nilsson
Aktoriai: Oldoz Javidi, Bahar Pars, Mina Azarian, César Sarachu, Zeljko Santrac, Tony Haddad, Elián Jajjo
Pastabos: kupinas dramatizmo, įdomus siužetas.
Trukmė: 133 min.

Plačiau