Atvykimas / Upon Entry / La llegada (2022, Ispanija)

Ambicingasis Diego ir jo mylimoji Elena nusprendžia persikelti į JAV, trokšdami pradėti naują gyvenimo etapą. Pagrindiniai jų tikslai – siekti karjeros aukštumų ir tapti visaverčiais visuomenės nariais šalyje, kuri siūlo daugybę galimybių. Tačiau išlipę iš lėktuvo įsimylėjėliai susiduria su problemomis Niujorko oro uosto imigracijos kontrolės poste, kuriame patiria alinantį tardymą. Elenos ir Diego svajonėms iškyla grėsmė, kai su jais pasikalba valdžios pareigūnai ir ima metodiškai atskleisti paslaptis, kurias įsimylėjėliai pageidavo slėpti viens nuo kito.
Režisierius: Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vasquez
Aktoriai: Alberto Ammann, Bruna Cusí, Ben Temple, Laura Gómez, David Comrie, Colin Morgan, Gerard Oms, Nuris Blu
Pastabos: puikios režisūros psichologinis filmas, sulaukęs teigiamų kinokritikų ir žiūrovų atsiliepimų ir aukštų keleto kino festivalių įvertinimų.
Trukmė: 77 min.

 

Plačiau

Kamera 211 / Cell 211 / Celda 211 (2009, Ispanija/Prancūzija)

Tai dviejų, priešingose barikadų pusėse esančių, vyrų istorija. Vienas jų- Juan Oliver, norėdamas sudaryti gerą įspūdį, prieš pradėdamas naujas -kalėjimo prižiūrėtojo, pareigas, darbe pasirodo dieną prieš. Namie palieka besiliaukiančią žmoną Eleną. Šis sprendimas visam laikui pakeičia jo likimą. Vizito metu, nutinka nelaimingas atsitikimas ir šis vaikinas netenka sąmonės. Juan’as yra skubiai nugabenamas į vieną iš kalėjimo kamerų, numeriu 211. Tuo pat metu šios netikėtos aplinkybės vienam iš kalinių, kitam šios istorijos herojui, pagelbsti išsilaisvinti ir sukelti maištą kalėjime. Taigi, be sąmonės gulintis būsimas kalėjimo prižiūrėtojas įkalinamas sąmyšio centre.
Režisierius: Daniel Monzón
Aktoriai: Carlos Bardem, Luis Tosar, Marta Etura, Alberto Ammann, Antonio Resines
Pastabos: žiaurokas, tačiau labai gerai pastatytas filmas. Kalėjimo drama “Kamera 211″ iškovojo net aštuonis Ispanijos kino akademijos dalinamus “Goya” apdovanojimus.
Trukmė: 110 min.

Plačiau