Dieviškosios / Divines (2016, Prancūzija / Kataras)

Paryžius XXI amžiuje – tai ne vieta silpniems. Kaip ir anksčiau, čia viską lemia pinigai ir ryšiai. Šiuolaikinis pasaulis gyvena pašėlusiu tempu, neleisdamas sulėtėti ir abejoti. Prancūzijos sostinė su milijonais žmonių, emigrantais ir nusikalstamumu išmeta visus tingius ir nepritapusius į gyvenimo pakraštį. Pagrindinės herojės Duunja (Dounia) ir Maimuna (Maimouna) – tipinės, ambicingos žemesniojo sluoksnio atstovės. Jos gyvena vargingame rajone, ir joms nėra daug šansų pasiekti sėkmę šiame gyvenime. Tačiau išdidumas, pasitikėjimas savimi ir ambicingas charakteris neleidžia Dunjai sėdėti vietoje, pasiduoti liūdesiui ir nevilčiai. Mergina svajoja apie valdžią ir pinigus. Dėl to ji nusprendžia įsitraukti į žiaurų ir negailestingą narkotikų prekybos pasaulį. Nusikalstama veikla jai – vienintelė galimybė pasiekti ką nors daugiau šiame mieste. Tačiau visiškai netikėtai jos gyvenime pasirodo gražus jaunas vyras – šokėjas, vardu Digis (Djigui). Ši pažintis viską apverčia aukštyn kojomis, parodydama merginai visiškai kitokį, anksčiau nepasiekiamą pasaulį… (Fimo peržiūros amžiaus cenzas – 18+).
Režisierius: Houda Benyamina
Aktoriai: Oulaya Amamra, Déborah Lukumuena, Kévin Mischel, Jisca Kalvanda, Yasin Houicha, Majdouline Idrissi
Pastabos: ši efektingai sukurta kriminalinė drama, platinta Netflix platformoje, nors ir gavusi keletą apdovanojimų Kanuose, deja, buvo pernelyg mažai išreklamuota ir peržiūrėta palyginti nedidelio kinomanų skaičiaus.
Trukmė: 105 min.

Plačiau

Hačiko / Hachiko / Zhong quan ba gong (2023, Kinija)

Vieną dieną 2000-ųjų pradžioje, pagyvenęs Inžinerinio fakulteto docentas Chen Jingxiu, gyvenantis Čongčingo mieste, su kolegomis išvyksta į darbo kelionę užmiestyje, ten suranda ir parsiveža į namus benamį Akita veislės šuniuką, suteikdamas jam Hačiko vardą. Patologiškai nemėgstanti šunų vyro žmona Li Jiazhen sukelia skandalą, tačiau netrukus leidžia šuniukui pasilikti ir užimti visaverčio šeimos nario vietą. Metams bėgant Hačiko tampa atsidavimo ir ištikimybės savo šeimininkui simboliu.
Režisierius: Ang Xu
Aktoriai: Jugang Bai, Joan Chen, Xiaogang Feng, Eponine Huang, Bo Qian
Pastabos: Jau trečioji filmo, sukurto apie šunį, vardu Hačiko, versija, šįkart kinų režisieriaus Ang Xu, ne mažiau įdomi už ankstesnes versijas: amerikiečių Hačiko. Šuns istorija / Hachi: A Dog’s Tale (2009, JAV) su Richard Gere ir japonų Hačiko istorija / Hachikô monogatari (1987, Japonija).
Trukmė: 120 min.

Plačiau

Ar galėsi kada nors man atleisti? / Can You Ever Forgive Me? (2018, JAV)

Dešimto dešimtmečio pradžioje biografė Lee Israel patiria kūrybinį nuosmukį. Drauge lydi ir finansiniai sunkumai. Visus pinigus ekscentriška moteris išleidžia alkoholiui ir seno katino gydymui. Su leidybos agente ir visais aplinkiniais susipykusi Lee pradeda išparduoti turtą. Visai netikėtai jai kyla mintis pasipelnyti iš klastočių. Pradėjusi pardavinėti neva žymių žmonių laiškus, ji nemenkai pasipelno. Atrodytų, kad viskas sekasi kuo puikiausiai, tačiau tiesos akimirka ateina kur kas greičiau, nei Lee būtų norėjus…(tv24.lt tekstas)
Režisierius: Marielle Heller
Aktoriai: Melissa McCarthy, Richard E. Grant, Dolly Wells, Ben Falcone, Jane Curtin
Pastabos: biografinė juosta apie Amerikos rašytoją Lee Israel, nestokojanti subtilaus humoro bei kandžios autoironijos.
Trukmė: 106 min.

Plačiau

Džoika / Joika / The American (2023, JAV / Naujoji Zelandija)

Joy Womack yra viena iš nedaugelio amerikiečių, kurioms pavyko patekti į elitinį Rusijos baleto pasaulį. Nepaisydama šeimos ir draugų atkalbinėjimų, mergina išvyksta į Rusiją ir, sekdama geriausių rusų balerinų pavyzdžiu, kovoja dėl žinomiausios baleto mokyklos pasaulyje atstovų pripažinimo. Tačiau už šio šokio grožio slypi skausmo ir nuožmios konkurencijos pasaulis.
Režisierius: James Napier Robertson
Aktoriai: Talia Ryder, Diane Kruger, Oleg Ivenko, Natasha Alderslade, Natalia Osipova, Charlotte Ubben
Pastabos: dramatiško siužeto filmo fabula atskleidžia, kad didelė sėkmė atveria duris tik tiems, kurie tiki savo tikslu ir eina jo link iki galo… Dramos scenarijus sukurtas pagal tikrus įvykius.
Trukmė: 110 min.

 

Plačiau

Staiga vienumoje / Suddenly / Soudain seuls (2023, Prancūzija / Islandija / Belgija)

Lauros ir Beno santykius jau kuris laikas persekioja kivirčai. Siekdami išspręsti asmenines problemas, pora kartu leidžiasi į kelionę laivu aplink pasaulį. Prieš pasiekdami Pietų Ameriką, jie nusprendžia sustoti negyvenamoje saloje prie Antarktidos krantų. Tuo tarpu oro sąlygos pradeda sparčiai prastėti, o keliautojai priversti nakvoti apleistame pastate, kuriame kadaise buvo banginių medžioklės stotis. Ryte jie sužino, kad jų lavas dingo. Atsidūrę toli nuo civilizacijos ir turėdami minimalias galimybes sulaukti pagalbos, pora pradeda ruoštis praleisti žiemą dykioje saloje…
Režisierius: Thomas Bidegain
Aktoriai: Mélanie Thierry, Gilles Lellouche
Pastabos: niūrus išgyvenimo trileris, sukurtas kaip dokumentinis filmas, kurį norisi pažiūrėti iki pabaigos.
Trukmė: 113 min.

 

Plačiau

Margaritos teorema / Marguerite’s Theorem / Le théorème de Marguerite (2023, Prancūzija / Šveicarija)

Puikios matematikos studentės Margaritos ateitis žlunga per vieną akimirką: lemtinga klaida nutraukia jos tiriamąjį darbą, kuriam buvo pasišventusi pastaruosius kelerius metus. Margarita nusprendžia visiems laikams mesti mokslinę karjerą, ir dabar jai tenka susidurti su paprastais žmogiškais sunkumais: susirasti naujus namus, darbą, draugus, meilę. Tačiau pasirodo, kad kasdieniai dalykai jai sekasi ne taip lengvai, kaip matematiniai skaičiavimai.
Režisierius: Anna Novion
Aktoriai: Ella Rumpf, Jean-Pierre Darroussin, Clotilde Courau, Julien Frison, Sonia Bonny, Xiaoxing Cheng
Pastabos: šios romantinės dramos siužetas neleis nuobodžiauti ir puikiai tiks turiningam vakaro praleidimui.
Trukmė: 62 min.

 

Plačiau

Siuzė / Suze (2023, Kanada)

Vienturtei dukrai Bruk (Brook) išvykus mokytis į universitetą, sugniuždytai mamai tenka rūpintis širdgėlos kamuojamu buvusiu dukters vaikinu, kurio ji negali pakęsti.
Režisierius: Dane Clark, Linsey Stewart
Aktoriai: Michaela Watkins, Sandy Jobin-Bevans, Sorika Wolf, Sara Waisglass, Charlie Gillespie, Oscar Hsu
Pastabos: maloniai nustebinusi režisierių Dane Clark ir Linsey Stewart psichologinė komedija, kuri nepaliks nuobodžiauti žiūrovų nuo filmo pradžios iki pat jo pabaigos.
Trukmė: 93 min.

Plačiau

Žalia siena / Green border / Zielona Granica (2023, Lenkija / JAV / Prancūzija / Čekija / Belgija / Vokietija / Turkija)

Klastinguose ir pelkėtuose miškuose, sudarančiuose vadinamąją žalią sieną tarp Baltarusijos ir Lenkijos, pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos patenka į geopolitinius pančius. Apgaulingą viltį atsidurti saugesnėje Europoje keičia siaubas ir šiuolaikinė tragedija. Šiame nematomame kare susipina patogumų atsisakiusios, ką tik aktyviste tapusios Julijos, jauno pasieniečio Jano ir sirų šeimos gyvenimai (pasaka.lt tekstas).
Režisierius: Agnieszka Holland
Aktoriai: Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Behi Djanati Atai, Tomasz Wlosok, Al Rashi Mohamad, Dalia Naous
Pastabos: žinomos režisierės Agnieszka Holland filmas, sulaukęs prieštaringų žiūrovų atsiliepimų ir bandytas cenzūruoti Lenkijoje bei teigiamai įvertintas daugelyje kino festivalių,  išties yra odė žmoniškumui.
Trukmė: 247 min.

Plačiau

Aš čia kapitonas / Me Captain / Io capitano (2023, Italija / Belgija / Prancūzija)

Dviejų jaunų senegaliečių, Sedu ir Musos, galvose – svajonės apie Europą. Su pavogtais pasais ir pasiskolinta drąsa jie leidžiasi į pavojingą homerišką odisėją. Viltis mirga kaip miražas ir veda juos per pavojingas dykynes ir jūras, kur lūpas pagardina sūrus oras, o kiekvienoje bangoje tyko pavojus. Čia jų brolystė išbandoma išdavysčių ir nevilties pinklėse. Tai liudijimas apie neblėstančią svajonių galią net ir tada, kai dėl jų keliauji į kitą pasaulio kraštą (kinopavasaris.lt tekstas).
Režisierius: Matteo Garrone
Aktoriai: Seydou Sarr, Moustapha Fall, Issaka Sawadogo, Hichem Yacoubi, Doodou Sagna, Ndeye Khady Sy
Pastabos: meistriškai nufilmuotas filmas, pasakojantis širdį veriančią istoriją apie du nepilnamečius jaunuolius, tapusius negailestingos ir dažnai neteisingos šiuolaikinio pasaulio tvarkos aukomis.
Trukmė: 121 min.

Plačiau

Amerikietiškas skaitalas / American Fiction (2023, JAV)

Juodaodžiui rašytojui, profesoriui ir literatūros dėstytojui Thelonious „Monkui“ Ellison’ui užverda kraujas, kai jo naujausias grožinės literatūros kūrinys nesužavi leidėjų, o kolegės iš literatūros „cecho“ Sintaros Golden menkavertė knyga „Mes gyvename gete“ patenka į bestselerių sąrašus. Netrukus Monkas provokatyviai išleidžia stereotipinių „juodaodžių knygų“ satyrą, tačiau elitas ją supainioja su rimta literatūra.
Režisierius: Cord Jefferson
Aktoriai: Jeffrey Wright, Tracee Ellis Ross, John Ortiz, Erika Alexander, Leslie Uggams, Adam Brody, Keith David, Issa Rae
Pastabos: iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai tipiškas filmas „Apie juodaodžius, skirtas juodaodžiams“, tačiau netikėtai atrandame nuostabią psichologinę komediją, pasakojančią rašytojo istoriją, negalinčio būti pačiu savimi.
Trukmė: 117 min.

Plačiau

Gyvūnų karalystė / The Animal Kingdom / Le règne animal (2023, Prancūzija / Belgija)

Netolimoje ateityje vis daugiau žmonių palaipsniui virsta žvėrimis. Prancūzijoje plintant paslaptingai ligai ima kisti supratimas, kas yra žmogus. Mutuojančius asmenis valdžia atskiria nuo visuomenės, bet vežant pacientus į specialų izoliatorių medicininis transportas patenka į avariją, ir dalis jų dingsta. Vienos iš pasmerktųjų „mutantų“ Lanos vyras Fransua pasiryžta kardinaliai pakeisti savo ir sūnaus Emilio gyvenimus ir žūtbūt ją surasti. Noras susigrąžinti mylimą žmogų juos nuves netikėčiausiais keliais ir privers subręsti – galbūt ne tik sūnų, o mus visus, manančius, kad esame pranašesni už gamtą (pasaka.lt tekstas).
Režisierius: Thomas Cailley
Aktoriai: Romain Duris, Paul Kircher, Adèle Exarchopoulos, Tom Mercier, Billie Blain, Xavier Aubert
Pastabos: filmas pritraukia dėmesį vizualiniais efektais, taip pat aukšto lygio aktorių darbais, originaliu scenarijumi bei režisieriaus kūrybiškumu.
Trukmė: 128 min.

Plačiau

Muriel vestuvės / Muriel’s Wedding (1994, Australija / Prancūzija)

Muriel išvarė iš koledžo, jai nepavyko pabaigti sekretorės kursų. Tėvas negailestingai nukerta, kad jai jau pernelyg vėlu pradėti bet kokią veiklą, o draugės atima vestuvėse pagautą puokštę. Muriel leidžia dienas žiūrėdama televizorių bei klausydamasi „ABBA“ dainų per rožinį magnetofoną, ji renka nuotakų iškarpas iš žurnalų, kuriomis iškabino visas kambario sienas, svajoja apie būsimą vyrą bei stengiasi nepraleisti nei vienų pažįstamų rengiamų vestuvių (kinfo.lt tekstas).
Režisierius: P.J. Hogan
Aktoriai: Toni Collette, Rachel Griffiths, Bill Hunter, Sophie Lee, Roz Hammond, Belinda Jarrett, Pippa Grandison, Jeanie Drynan
Pastabos: filmas mielas, juokingas, gyvenimiškas, nestokojantis optimizmo bei… dramatizmo. Puiki tragikomedija su žaviąja Toni Collette pagrindiniame vaidmenyje.
Trukmė: 106 min.

 

Plačiau

Geriausias iš visų pasaulių / The Best of All Worlds / Die beste aller Welten (2017, Austrija / Vokietija)

Filmas pasakoja apie sunkią septynmečio Adriano vaikystę, kuris auga ekstremalioje Zalcburgo aplinkoje. Jo mama Helga ir jos draugai yra priklausomi nuo heroino, o biologinis tėvas mirė dar negimus Adrianui. Helga stengiasi nuslėpti savo priklausomybę nuo sūnaus, kurį myli labiau už viską ir nori būti geriausia mama. Ji blaškosi tarp ketinimo gerai rūpintis sūnumi ir noro patenkinti savo vidinę tuštumą, vartojant narkotikus. Vieną dieną socialinės tarnybos sužino apie Helgos priklausomybę ir ketina atimti iš jos berniuką. Helgai tenka praeiti ilgą reabilitacijos kursą ir įrodyti, kad yra pasirengusi rūpintis vaiku. Tik taip jie gali likti kartu.
Režisierius: Adrian Goiginger
Aktoriai: Verena Altenberger, Jeremy Miliker, Lukas Miko, Michael Pink, Reinhold G. Moritz, Philipp Stix, Georg Veitl
Pastabos: pagal tikrą istoriją papasakotas dramatiškas filmo siužetas turi režisieriaus Adrian Goiginger autobiografinių gyvenimo elementų, tad filmas sukurtas labai realistiškai, kaip dokumentinė kino juosta. Žiūrovų amžiaus cenzas – 18+.
Trukmė: 100 min.

Plačiau

Liepsnojantis dangus / Afire / Roter Himmel (2023, Vokietija)

Karščiu alsuojančioje Baltijos jūros pakrantėje susipina keturių jaunų žmonių likimai. Egocentriškas, savimi abejojantis rašytojas Leonas ir fotografijos studijas pradedantis Feliksas atvyksta į Felikso mamos vasarnamį. Leonas nori užbaigti redaguoti naują knygą, Feliksas – pasiruošti stojamiesiems egzaminams. Tačiau jaunuolių laukia staigmena – čia jau įsikūrusi žavi nepažįstamoji Nadja, vasaros dienas leidžianti pardavinėdama ledus kurortiniame pajūrio miestelyje, o naktis – patrauklaus gelbėtojo glėbyje. Skambant hipnotizuojančiam, svajingam garso takeliui, mezgasi jausmai, kunkuliuoja užslopintos emocijos, o netoliese nuo sausros liepsnojantys miškai meta nerimo šešėlį vasaros idilei (skalvija.lt tekstas).
Režisierius: Christian Petzold
Aktoriai: Thomas Schubert, Paula Beer, Langston Uibel, Enno Trebs, Matthias Brandt, Jennipher Antoni
Pastabos: negreitu ritmu pasakojama istorija netikėtai išsivysto į dramatišką atomazgą. Filmas, po kurio peržiūros lieka kažkas neišsakyto, ir žiūrovas nori užduoti ir šios kino juostos režisieriui Christian Petzold, ir pats sau įvairių klausimų.
Trukmė: 102 min.

Plačiau

Lapė / The Fox / Der Fuchs (2022, Vokietija / Austrija)

Tikra istorija apie Franzą Štreitbergerį, režisieriaus prosenelį, motociklų kurjerį Austrijos armijoje. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, šis jaunas kareivis intravertas sutinka sužeistą lapės jauniklį, kurį prižiūri ir išsiveža su savimi į okupuotą Prancūziją – ir per šią unikalią draugystę jį pamažu pasiveja jo paties, atstumto ūkininko sūnaus, praeitis.
Režisierius: Adrian Goiginger
Aktoriai: Simon Morzé, Karl Markovics, Adriane Gradziel, Joseph Stoisits, Marko Kerezovic, Cornelius Obonya
Pastabos: nors ir turintis dramaturgijos trūkumų, filmas nestokoja pateikto prieškarinio ir karinio laikotarpių autentiškumo, o pateikta istorija – intrigos ir dvasiškumo.
Trukmė: 118 min.

Plačiau

Sniego draugija / Society of the Snow / La sociedad de la nieve (2023, Ispanija / JAV / Urugvajus / Čilė)

1972 m. Urugvajaus oro pajėgų skrydis 571, užsakytas nugabenti regbio komandą į Čilę, sudužo Andų kalnyno širdyje. Per avariją išgyveno tik 29 iš 45 keleivių. Įstrigę vienoje iš labiausiai neprieinamų planetos vietų, jie yra priversti griebtis ekstremalių priemonių, kad išliktų gyvi.
Režisierius: J.A. Bayona
Aktoriai: Enzo Vogrincic, Agustín Pardella, Matías Recalt, Esteban Bigliardi, Diego Vegezzi, Fernando Contingiani, Esteban Kukuriczka, Francisco Romero
Pastabos: išskirtinis Netflix kompanijos trileris, kurio negalima praleisti, yra sukurtas pagal realius įvykius. Filmo žanras, primenantis siaubo filmą (įsivaizduokite pasaulį, kuriame nėra ką valgyti, išskyrus sniegą), todėl filmo peržiūra skirta tik suaugusiam žiūrovui (amžiaus cenzas 18+).
Trukmė: 144 min.

Plačiau

Klystkeliai / Sideways (2004, JAV / Vengrija)

Du gyvenimo kelią įpusėję draugai sėda į išklerusią mašiną ir patraukia į pietų Kaliforniją ragauti įvairių rūšių vyną. Vėjas, į tolį vingiuojantis kelias, daug vis dar pilnų butelių ant galinės sėdynės… Netrukus vesti turintis Džekas ketina paskutinį kartą išnaudoti visas įmanomas malonias progas. Vyno guru Mailzas svajoja kaip reikiant atsigerti „Pinot“ ir nors kiek primiršti depresiją, užėjusią po skyrybų (delfi.lt tekstas).
Režisierius: Alexander Payne
Aktoriai: Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen, Sandra Oh, Marylouise Burke, Jessica Hecht, Missy Doty, M.C. Gainey
Pastabos: Kalifornijos pakelėse išsidėsčiusiuose vynuogynuose filmo herojai ieško atsipalaidavimo, pramogų ir gero vyno, tačiau bepramogaudami atranda karčią gyvenimo tiesą. Dar vienas, vertas kinomano peržiūros režisieriaus Alexander Payne opusas.
Trukmė: 127 min.

 

Plačiau

Paliktieji / The Holdovers (2023, JAV)

1970-ieji metai. Niekas nemėgsta Bartono akademijos dėstytojo Polo Hanhamo, nes jo arogancija erzina studentus, kolegas ir akademijos vadovą. Neturėdamas šeimos ir planų Kalėdoms, Polas nusprendžia likti mokykloje prižiūrėti į namus neišvykusių moksleivių. Netrukus mokykloje lieka tik vienas mokinys – neramus, tėvų atstumtas vaikinas, vardu Angusas. Prie Paulo ir Anguso prisijungia Marija, afroamerikietė virėja, kurios sūnus pradingo Vietname. Šie trys labai skirtingi žmonės, išgyvenantys sunkų gyvenimo periodą, tampa neįprasta kalėdine kompanija, kuri žiemos švenčių metu sulaukia smagių nuotykių.
Režisierius: Alexander Payne
Aktoriai: Paul Giamatti, Dominic Sessa, Da’Vine Joy Randolph, Carrie Preston, Brady Hepner, Ian Dolley, Jim Kaplan, Michael Provost
Pastabos: netikėtai šiltas ir dvasingas kalėdinės tematikos filmas, kupinas ir juokingų ir aštrių akimirkų, kurios paliečia širdį ir priverčia nuoširdžiai įsijausti į pasakojamą istoriją.
Trukmė: 133 min.

 

Plačiau

Napoleonas / Napoleon (2023, Didžioji Britanija / JAV)

„Napoleone“ pasakojama apie intrigų, žiaurumo, drąsos ir įžūlumo pilną imperatoriaus kelią jo mylimos žmonos, imperatorės Žozefinos akimis (skalvija.lt tekstas).
Režisierius: Ridley Scott
Aktoriai: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Tahar Rahim, Rupert Everett, Mark Bonnar, Paul Rhys, Edouard Philipponnat
Pastabos: nepaisant filmo turinio trūkumų ir skurdokai atskleisto Napoleono kaip neelinės įvairialypės asmenybės, tai tikrai efektyviai ir puikiai nufilmuotas filmas. Mūšio scenos įtemptos ir realistiškos, o kostiumai ir dekoracijos taikliai atkuria Napoleono laikų Prancūziją.
Trukmė: 158 min.

Plačiau

1945 / 1945 (2017, Vengrija)

Pasibaigus karui, 1945-aisiais metais nedideliame Vengrijos bažnytkaimyje jo gyventojai ruošiasi prašmatniai vestuvių ceremonijai. Netikėtai miestelyje pasirodo du klajūnai – ištremtų žydų palikuonys, galintys reikalauti grąžinti nekilnojamąjį turtą, pasisavintą vietinių žmonių. Gyventojai baiminasi, kad po šių dviejų lankytojų apsilankymo gali atvykti ir kiti žydai, kurių turtas per karą atiteko vengrams. Be to, miestelio seniūnas turi šokiruojančių paslapčių, kurios atvykėlių gali būti atskleistos jo tautiečiams.
Režisierius: Ferenc Török
Aktoriai: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel, Dóra Sztarenki, Ági Szirtes, József Szarvas, Eszter Nagy-Kálózy, Angelus Iván, Marcell Nagy
Pastabos: Su subtilia humoro doze pasakojama istorija apie tai, kaip netikėtai pasirodę atvykėliai daugybei vietinių gyventojų suaktyvina “skeletus iš spintų”. Žavus vengriško kino opusas.
Trukmė: 91 min.

Plačiau